Ass Wiper - anarchistický občasník pre závislých nezávislákov
archívkontakt
novinky
Údovník

Vážený čitateľ!

Práve sa ti podarilo zablúdiť až sem, na miesta, kam sa normálny smrteľník tak často nedostane. Si totiž na návšteve v Ass Wiperi. Ak ti môžem poradiť, rýchlo zavri všetky programy a sformátuj všetky disky. Možno sa ešte dokážeš zachrániť. Aj keď ti musím na rovinu povedať, že tvoje šance sú mizivé.

Ked tu zosteneš, hrozí ti veľké nebezpečenstvo. Články, ktoré si tu prečítaš, ti otvoria oči. Tvoj mozog okamžite pukne, vyvalí sa von zo svojej zkostnatelej škrupiny a začne mysliet. Nie mechanicky, ako doteraz, ale samostatne, tak ako nikdy predtým. Začneš si vytvárat vlastné názory, všímat si veci, ktoré nikto okrem teba nevidí. Po istom čase svoje chovanie nedokážeš maskovať a prejavíš svoju čerstvo nadobudnutú individualitu. Niekto si to všimne, udá ťa a... oni si po teba prídu.


Ass Wiper vznikol kedysi dávno, ked som sa ešte poflakoval po stredoškolskom internáte na Medickej 2 v Košiciach. Po večeroch sme sa často nudili a tak sme s dvoma kamarátmi Radom Jendrálom a Martinom Kahancom založili anarchistický občasník Ass Wiper. Bol to samizdatový prefocovaný plátok, ktorý prakticky zanikol po prvom čísle, aj napriek tomu, že bol dost úspešný. Neskôr, asi o rok na to, som dostal prvý počítač a kvalitnú laserovú tlačiareň a tak som sa (zase z nudy) rozhodol vyhrabať Ass Wiper z popola a obnoviť ho. Robil som ho sám, periodicita bola chaotická a obsah tiež. Šlo tam len a len o srandu. V dosť rýchlom slede za sebou vyšlo asi šest čísel, potom sa na obzore objavili povinnosti a ja som s tým prestal.

Neskôr som začal byť fascinovaný internetom a tak som začal publikovať Ass Wiper tam. Stále v humornej forme, tentoraz však s vážnym obsahom. S prestávkami sa na ňom objavovali nové a nové články, ale po nejakom čase ma povinnosti a základná vojenská služba opäť prinútili poslať Ass Wiper k ľadu.

Ale prednedávnom sa mi zase začali ozývať ľudia a chváliť dávno zabudnutý projekt, ktorý ticho zapadal prachom niekde na periférii internetu. Zľutoval som sa a plný čerstvých síl som sa opäť pustil do práce. Prerobil som zastaralý dizajn, nahovoril zopár ľudí na spoluprácu a výsledkom je toto. Nový Ass Wiper v novom šate, na novej adrese.

Tak. Teraz to už všetko vieš. Konecne môžeš prestat cítat tento debilný úvodník a ponorit sa do ostatných clánkov, ktoré ti prezradia, že pravda nie je len niekde tam... ale aj niekde tu.

Riki Fridrich


design © 2000 by Riki Fridrich, hosted by NFO.SK (Kaschav BBS) and NETWORK.SK, all rights reserved
if you find content of this e-zine offensive, abusive, shocking or vulgar, we're doing a good work here